VPN Kullanarak İnternette Gizlenmek

Virtual Private Network (VPN) yani Özel Sanal Ağ kullanarak, İnternet Servis Sağlayıcınızın denetimine girmeden ve kısıtlamalarına takılmadan özgürce internette gezebilir, geride hiç bir iz bırakmadan, yasaklı dahi olsa tüm internet sitelerine girebilir ve özgürce veri transferi gerçekleştirebilirsiniz.

Son günlerde gündeme gelen internet yasakları ile daha fazla talep gören VPN’ler bireysel veya kurumsal olarak internette özgürce çalışabilmenizi, sörf yapabilmenizi ve tüm verilere ulaşabilmenizi sağlamaktadır. Herhangi bir internet servis sağlayıcısının kısıtlamalarından etkilenmeden internetin tüm nimetlerinden faydalanmanızı sağlayan VPN’ler ücret olarak da hemen hemen her bütçeye uygun olup VPN hesapların aylık abone bedeli ortalama 6 $ ‘dır. Söz konusu VPN hesapların ücretleri bant genişliğine ve abonelik süresine göre farklılık göstermektedir.

VPN Satın almak ve denemek için buraya tıklayın.
HideMyAss.com
Ancak ücretsiz kullanılabilecek VPN siteleri ve yazılımları da bulunmaktadır. Ücretli VPN hesaplar ile ücretsiz VPN siteleri ve VPN yazılımlarının en belirgin farkı bağlantı hızı olup, ücretsiz VPN siteleri ve yazılımları daha fazla kullanıcı tarafından tercih edildiği için çok az da olsa bağlantı hızı daha düşüktür. Ancak ücretsiz olarak VPN kullanmak demek çok yavaş internet bağlantısına maruz kalmak anlamına gelmemektedir. Özellikle ücretsiz VPN yazılımlarında bağlantı sağlanılan bölge değiştirilebilmekte ve farklı bağlantı hızları elde edilebilmektedir.

Ayrıca VPN’leri sadece bilgisayardan değil cep telefonu, cep bilgisayarı gibi internet erişimi sağlanabilen tüm mobil cihazlarınız ile de kullanabilirsiniz. Böylece nerede olursanız olun internette gizlice gezinebilirsiniz.

VPN teknolojisinin en büyük avantajlarından birisi de kurulan bağlantının anonim olması sebebiyle -kullandığınız bant genişliği ve bağlantı süresi haricinde- İnternet Servis Sağlayıcınız (ISP) tarafından kontrol edilememesidir. Dolayısıyla VPN ile yasaklı sitelere istediğiniz zaman istediğiniz kadar girebilirken İnternet Servis Sağlayıcınızın bunu tespit etmesi mümkün değildir. Yani VPN kullandığınızda internette gizlice dolaşabilirsiniz ve etkinliklerinizden İnternet Servis Sağlayıcınızın hiç bir şekilde haberi olmamaktadır. Bu şekilde bilgiye erişim ve mahremiyet hakkınızı korumuş olursunuz ve teknolojinin sağladığı avantajlardan, tüm dünyada ki internet kullanıcıları ile eşit şartlarda faydalanabilirsiniz.

– Tıklayın, VPN’i şimdi deneyin ve güvenli internetin tadını çıkarın!

VPN Nedir? Virtual Private Network Teknolojisi Hakkında

Açılımı Virtual Private Network olan VPN teknolojisi, herkesin erişimine açık olan ortak ağı yani interneti kullanarak özel ağa bağlanarak güvenli veri transferi gerçekleştirme ve internette özgürce gezinme imkanı sunmaktadır.

Türkçeye Sanal Özel Ağ olarak çevrilen VPN ağları tünelleme protokolü kullanarak transferi gerçekleşen her data paketini şifrelediği için son derece güvenlidir. VPN ile veri transferi sırasında transferi gerçekleştirilecek data paketleri güvenli olmayan ve herkes tarafından kullanılan çalışma ağları üzerinden transfer edilmeden önce şifrelenmektedir. Ayrıca söz konusu transferin gerçekleştiği network ağları da şifrelenmektedir.

3. şahısların özel ağlara bağlanmasını engellemek için PPTP (Noktadan Noktaya Tünel Protokolü) , L2TP (Katman İki Tünel Protokolü), IPSEC (Ağ Katmanı Güvenliği Protokolü) gibi güvenlik protokolleri kullanılmaktadır. Çok düşük bir ihtimal olmakla birlikte söz konusu transferi sağlanan data paketleri 3. şahıslar tarafından ele geçirilse bile şifrelendiği için içeriğin görüntülenmesi ve kullanılması mümkün değildir.

– Ücretsiz Web VPN için tıklayın, deneyin.
HideMyAss.com
VPN sağladığı bu yüksek güvenliğin yanı sıra özel ağlara nazaran -özel ağ satın almak yerine kiralama imkanı sunduğu için- çok daha düşük maliyetli olan VPN ağları özel çalışma ağına ihtiyacı olan tüm kurum ve kuruluşların öncelikli tercihidir.

VPN ağları kullanım alanlarına göre Access VPN, İntranet Tabanlı VPN ve Extranet (İnternet) Tabanlı VPN olmak üzre üç çeşit olup Access VPN gerçek kişiler tarafından bireysel kullanım amacıyla tercih edilirken İntranet ve Extranet Tabanlı VPN ağlar tüzel kişiler ( şirketler, üniversiteler gibi kurum ve kuruluşlar) tarafından tercih edilmektedir.

VPN’in kullanım alanlarını daha net algılayabilmek için örneklendirmek gerekirse;

  • Evden ofis bilgisayarına bağlanarak çalışabilir, proje ve dosyalara göz atabilir, sanki fiziksel olarak ofisteymiş gibi çalışma imkanı sunmaktadır.
  • Bir firmanın şubeleri ile arasındaki iletişim ve denetimini sürdürebilmesi için farklı yerlerde ki şubelerin yüksek güvenlik protokolü altında firmaya bağlanmasını sağlamaktadır.
  • Hiç bir kısıtlama olmaksızın internet üzerinde ki tüm içeriğe ulaşma imkanı sağlamaktadır.

VPN ile kurulan bağlantının hızını bağlantının oluşturulduğu internet hattı belirlemekte olup yüksek hızlı internet bağlantısı – dijital abone hattı yani DSL gibi – kullanıldığında hızlı veri transferi yapılabilmektedir.

– En uygun fiyatlara PRO VPN almak için buraya tıklayın.