VPN Kullanarak İnternette Gizlenmek

Virtual Private Network (VPN) yani Özel Sanal Ağ kullanarak, İnternet Servis Sağlayıcınızın denetimine girmeden ve kısıtlamalarına takılmadan özgürce internette gezebilir, geride hiç bir iz bırakmadan, yasaklı dahi olsa tüm internet sitelerine girebilir ve özgürce veri transferi gerçekleştirebilirsiniz.

Son günlerde gündeme gelen internet yasakları ile daha fazla talep gören VPN’ler bireysel veya kurumsal olarak internette özgürce çalışabilmenizi, sörf yapabilmenizi ve tüm verilere ulaşabilmenizi sağlamaktadır. Herhangi bir internet servis sağlayıcısının kısıtlamalarından etkilenmeden internetin tüm nimetlerinden faydalanmanızı sağlayan VPN’ler ücret olarak da hemen hemen her bütçeye uygun olup VPN hesapların aylık abone bedeli ortalama 6 $ ‘dır. Söz konusu VPN hesapların ücretleri bant genişliğine ve abonelik süresine göre farklılık göstermektedir.

VPN Satın almak ve denemek için buraya tıklayın.
HideMyAss.com
Ancak ücretsiz kullanılabilecek VPN siteleri ve yazılımları da bulunmaktadır. Ücretli VPN hesaplar ile ücretsiz VPN siteleri ve VPN yazılımlarının en belirgin farkı bağlantı hızı olup, ücretsiz VPN siteleri ve yazılımları daha fazla kullanıcı tarafından tercih edildiği için çok az da olsa bağlantı hızı daha düşüktür. Ancak ücretsiz olarak VPN kullanmak demek çok yavaş internet bağlantısına maruz kalmak anlamına gelmemektedir. Özellikle ücretsiz VPN yazılımlarında bağlantı sağlanılan bölge değiştirilebilmekte ve farklı bağlantı hızları elde edilebilmektedir.

Ayrıca VPN’leri sadece bilgisayardan değil cep telefonu, cep bilgisayarı gibi internet erişimi sağlanabilen tüm mobil cihazlarınız ile de kullanabilirsiniz. Böylece nerede olursanız olun internette gizlice gezinebilirsiniz.

VPN teknolojisinin en büyük avantajlarından birisi de kurulan bağlantının anonim olması sebebiyle -kullandığınız bant genişliği ve bağlantı süresi haricinde- İnternet Servis Sağlayıcınız (ISP) tarafından kontrol edilememesidir. Dolayısıyla VPN ile yasaklı sitelere istediğiniz zaman istediğiniz kadar girebilirken İnternet Servis Sağlayıcınızın bunu tespit etmesi mümkün değildir. Yani VPN kullandığınızda internette gizlice dolaşabilirsiniz ve etkinliklerinizden İnternet Servis Sağlayıcınızın hiç bir şekilde haberi olmamaktadır. Bu şekilde bilgiye erişim ve mahremiyet hakkınızı korumuş olursunuz ve teknolojinin sağladığı avantajlardan, tüm dünyada ki internet kullanıcıları ile eşit şartlarda faydalanabilirsiniz.

– Tıklayın, VPN’i şimdi deneyin ve güvenli internetin tadını çıkarın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>